אודות Valvoline
המותג הראשון - ראשון בפיתוח
ד”ר גון אליס פיתח את שמן המנוע הראשון למנוע קיטור בצורת v שאיפשר לבוכנות לנוע בצורה חופשית יותר. לאחר מכן רשם את השם VALVOLINE כמותג השמן הראשון בעולם. היום VALVOLINE הינה חברה בקונצרן הכימיקאלים אשלנד המובילה בתחום מוצרי סיכה מתקדמים ביותר מ 140- ארצות. VALVOLINE כחלק מקונצרן אשלנד מפעילה רשת מעבדות בין לאומיות אשר מפתחות ובוחנות את המוצרים המתקדמים ביותר, מוצרי VALVOLINE הם באיכות הגבוהה מדפי התקן הנדרשים על ידי יצרני הרכב ונותנים למשתמש בטחון שכלי הרכב שלו יתפקד בצורה אופטימאלית.

עידן החידושים
לחברת אשלנד (חברת האם של VALVOLINE) מעבדות בפריסה עולמית אשר מפתחות ובודקות את ביצועי מוצרי VALVOLINE , אשר איכותם גבוהה מדרישות יצרני הרכב ומבטיחות שהרכב יתפקד במיטבו.

מעל 100 שנים של איכות
מעל 140 שנים של הצלחה הביאו את VALVOLINE לפסגת ההצלחה בתעשיית השמנים, VALVOLINE מוכרת כמובילה בתחום איכות המוצר אמינות ושרות, עם מליוני לקוחות נאמנים למותג בכל רחבי העולם.

מדוע שמן הוא כל כך חשוב?
למנועים שונים צרכים שונים, טכנולוגיות חדשניות, מספר גדול יותר של קילומטרים, דרכי נהיגה שונים, מרווחי טיפול ארוכים יותר, כל אלו מהווים, משתנים משמעותיים על צרכי המנוע. זאת הסיבה ש- VALVOLINE משווקת, מוצרים שהם מעל לצרכי תקני תעשיית הרכב, מוצרים שנותנים ביצועים מקסימאלים, ומספקים הגנה אופטימלית.
עם הכימיה החדשנית של VALVOLINE שנמצאת בכל מותגיה ומקלה בבחירת המוצר המתאים.
המטרה העיקרית של שמן המנוע היא למנוע ממתכת לנגוע במתכת שניה. מנוע הבנוי ממאות חלקים נעים שחייבים להיות מוגנים, משום שהמגע בין מתכות יוצר חיכוך וכתוצאה מכך השחיקה תגדל באופן מיידי.
עם החיכוך מגיע חום שמגביר את השחיקה ומעוות את החלקים הנעים.
על השמן במנוע שלך ליצור שכבה דקה של שימון שמאפשרת לחלקי המנוע להחליק אחד על השני ולמזער את השחיקה. 

איכות לאורך ההיסטוריה
דר אליס הציג לראשונה מותג שמייצג ומסמל חדשנות וראשוניות באיכות, עם השנים לא השתנתה היחודיות של Valvoline בהשגת חדשנות ומצוינות במוצרים שלהם.
מדד הצמיגות מדד הצמיגות )מודד את יכולת השמן לנוע על משטח( הינו אחד המדדים החשובים ביותר בבחירת שמן המנוע.
SAE ”אגודת מהנדסי הרכב” הגדירה שיטות וקטגוריות המבוססות על מדד הצמיגות. כשחם השמן ינוע מהר יותר על משטח מאשר בקור. הצמיגות הנכונה מאפשרת לשמן לנוע במהירות לכל חלקי המנוע ועם זאת לספק שכבה מספיק עבה כדי להגן על המנוע כשהוא מתחמם. ישנם שני מדדים של “אגודת מהנדסי הרכב” –שמן חד דרגתי אשר מוגבל במהירות שלו בתוך המנוע בטמפ קרה, ושמן רב דרגתי” המסוגל לנוע במהירות אפקטיבית בטווח טמפ, הרב דרגתיים נמצאים במירב השימוש מכיוון שהם מאפשרים תנועה מהירה של השמן לכל חלקי המנוע בהנעה בטמפ קרה, ונשארים עבים דיים בטמפ גבוהה לספק סיכה והגנה מספקת. W מסמלת את המילה חורף ושהשמן עומד בדרישות לעבודה בטמפ נמוכות.

 

הבחירה הנכונה
המגוון הרחב של מוצרי VALVOLINE אינו כולל רק מוצרים אשר עומדים בדרישות יצרני הרכב אלא כולל גם מוצרים אשר מספקים תוספת ביצועים, הגדלת חיי המנוע והגנה על הרכב.

 

תפקידי השמן:
  • לאפשר הנעה מהירה והגנה על המנוע בהנעה.
  • לאטום מרווחים זעירים בין טבעות הבוכנה לקיר הצילינדר.
  • לקרר את חלקי המנוע הנעים על ידי הורדת חום המנוע.
  • לשמור על משטחים במנוע נקיים.
  • לשמור על משקעים זרים רחוק מחלקי המנוע.
  • למנוע חלודה וקורוזיה.
כל השמנים יעשו חלק מהתפקידים הללו אבל ב- VALVOLINE אנחנו מפתחים את המוצרים שלנו כדי לספק את הביצועים וההגנה הטובים ביותר, במסגרת תנאי העבודה של המנוע מוצרי
VALVOLINE עומדים ומשיגים את כל דרישות יצרני תעשיית הרכב, והופכים את שמני המנוע של VALVOLINE לדרך האידיאלית להגן על ההשקעה שלך.

 

קטגוריות בתעשייית השמן:
בעולם קיימים מספר מכונים המדרגים את איכות השמן,הבולטים בינהם API המכון האמריקאי
הנותן דרוג למנועי בנזין S ולמנועי דיזל C והאות הבאה את ההתאמה לשנת הרכב. SM הינו
הדרוג המתאים לשנת היצור 2009-10 . המכון האירופאי ACEA מדרג A בנזין, B דיזל, C מערכות
לסינון חלקיקים ברכב. כל מוצרי VALVOLINE עומדים בתקני המכונים וכן תקני יצרני הרכב אשר
דורשים תקנים יחודיים להם.
לבחור שמן מתאים לרכב שלך, עליך לקרוא את ספר הרכב שלך ולבדוק מהם התקנים הנדרשים.